Fyzioterapeutické služby aneb jak efektivní je pomoc?

Fyzioterapie se zaměřuje nejen na léčbu a pomoc od bolesti pohybového ústrojí – od svalů přes šlachy až po klouby. Ale rovněž dokáže účinně pomoci a eliminovat bolesti hlavy či menstruční potíže. Stejně tak dobře dokáže odbourat problémy v rámci stresového i psychického vypětí. Adekvátně pomůže v rámci správného držení těla. V mnoha případech je důležitou prevencí.
lampa na fyzioterapie
 
Základní poskytované služby v rámci fyzioterapie
 
·         kinezioterapie,
·         kineziologický rozbor,
·         tejping,
·         fyzikální terapie,
·         autoterapie,
·         ergonomie,
·         terapie v rámci bodů,
·         odbourání problémů s pohybovým ústrojím,
·         technika měkkých tkání.
 
 
Návštěva u terapeuta
 
Vstupní pohovor aneb zjištění anamnézy je účelem první návštěvy u fyzioterapeuta. I když fyzioterapeut klade otázky potřebné k posouzení a za účelem zjištění vašeho stavu. Nicméně už při pouhém vstupu do ordinace vyčte z vaší chůze i vašeho postoje první případné problémy či zdravotní potíže. Právě přirozený pohyb napoví dobrému fyzioterapuetovi mnohé o vašem psychickém i fyzickém stavu.
  fyzioterapie masáž
První sezení neboli návštěva u fyzioterapeuta je z větší části právě o vzájemném dialogu, navození důvěry a pro terapeuta především zjištění co nejvíce potřebných informací o vás. Rovněž fyzioterapeutovi pomůže vaše spolupráce a vyjadřování se co nejpřesněji, popsání konkrétního problému apod. Fyzioterapeut se bude zajímat na deatilní určení vaší bolesti. Je důležité zjištění, jestliže se jedná o tupou či ostrou bolest, atd. Snažte se být vždy co nejvíce přesní v rámci popsání a specifikace potíží. I když vám může fyzioterapeut položit otázky, které se vám mohou jevit jako nesouvisející s konkrétním problémem, věřte, že to má svou podstatu a význam, proč je třeba i tyto věci v rámci vašeho zdravotního stavu vědět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup