Jak na oddlužení nemovitosti

Někdy se stane tolik věcí, že potřebujeme zkrátka nemovitost oddlužit. Nikdo si z nás ani neuvědomuje, co všechno se může přihodit, aby se nemovitost zadlužila. Bohužel dnes toto není výjimka. Někdo za to ani nemůže. Pojďme se společně podívat na to, jak celý tento proces funguje a jak probíhá.

Oddlužení prodejem nemovitosti

Jak už jsme si zde řekli, každý se může lehce dostat do zapeklité situace, díky které se na vaši nemovitost mohou nalepit dluhy. V případě, kdy tuto situaci nebudete řešit, může dojít k nařízení dražbě soudním exekutorem.

Obrázek12

A to už není žádná sranda. Je důležité tuto, byť nepříjemnou situaci podchytit včas a co nejdřív ji začít řešit. Dluhy mohou být jakékoli, zde jsou ty nejčastější:

  1. nezaplacení sociálního či zdravotního pojištění
  2. nezaplacené daně při provozování podniku
  3. nesplacené úvěry
  4. nezaplacení částky za plyn či elektřinu,…

Jak je známo, pokud budete každou situaci řešit včas, nikdy to nebude tak hrozné a zdlouhavé jako tehdy, kdy se na to vyprdnete a necháte to plynout. To stejné je i s dluhy. Pokud tuto situaci budete řešit rychle, nejen že vám to ušetří čas, ale také hodně peněz.
Pokud se dluhy neřeší a člověk se nesnaží splatit to, co si natropil, může dojít k nucenému prodeji nemovitosti za zlomkovou cenu než při klasickém prodeji.

Jaké jsou možnosti oddlužení nemovitosti?

První možností, která zde nastává je refinancování dluhů. To znamená, že pokud je nemovitost zatížena více dluhy, je dobré tyto dluhy sloučit do jednoho úvěru. na základě tohoto úvěru se nastaví měsíční splátky, které si rozvrhnete v podstatě sami podle toho, jakou částku jste schopni platit.
Druhou možností je oddlužení prodejem nemovitosti. Ta se vyplácí především tehdy, kdy jsou dluhy natolik vysoké, že není ve vašich silách je splatit. Týmy odborníků, na které se můžete obrátit, vím pomůžou prodat nemovitost za co nejvyšší cenu a současně se minimalizují dluhy, které jsou na tuto nemovitost vázány.

Obrázek22

Třetí možností je ještě exekuční prodej nemovitosti.

Postup při oddlužení nemovitosti

  1. specialisté s vámi společně projdou a vyčíslí všechny dluhy, se kterými se potýkáte
  2. zjistí se hodnota vaší nemovitosti
  3. navrhne se nejlepší řešení dané situace
  4. vy sami si vyberete řešení, které vám nejvíc vyhovuje
  5. zadá se advokátní kanceláři vypracování potřebné smluvní dokumentace
  6. zajistí se realizace daného řešení

Ale pamatujte. Pokud se dostanete do takových problému, ať už z jakéhokoli důvodu, vždy je nejlepší řešit tuto situaci včas. Pokud to necháte plynout a budete si myslet, že se vše samo vyřeší, nevyřeší.
Protahování takové věci vás může přijít potom na víc peněz, než kdybyste s tím začali hned. Oddlužení nemovitosti není žádná věda a se skvělým týmem specialistů z Vykupnemovitostipraha.cz si s tím poradíte raz dva.