Jak rozjet vaši fotografickou kariéru

Bylo vždycky vaším snem fotit rodiny, svatby, děti nebo portréty? Nebojte se toho a jděte si za svým snem. Je báječné, když se koníček může stát zároveň také vaším zaměstnáním a když vás vaše práce baví. To je pak hned znát na pracovních výsledcích. Stát se profesionálním fotografem a fotit tak, aby vás focení uživilo, to ovšem není žádná legrace.

Jak začít? Na co se zaměřit a co nepodcenit? Jak na to, aby se vám ve vaší profesi dařilo i přes značnou konkurenci? Pro začátek je potřeba se vybavit špičkovou technikou a několika objektivy, plus dalšími potřebnými doplňky na focení v interiéru i exteriéru – to je základ a bez toho se zkrátka neobejdete.

Pro začátek předtím, než rozjedete vaši profi kariéru, je potřeba vytvořit si tzv. portfólio skládající se z vašich nejlepších fotek, které zaujmout. Abyste mohli takové fotky prezentovat a dát o sobě vědět, budete také potřebovat webové stránky, které by měli být jednoduché, ale zajímavé a poutavé. Dejte pak o sobě vědět svým známým, kteří vás budou dále doporučovat a tím si postupně vytvoříte svoji klientelu. A spokojení klienti se k vám jistě budou rádi vracet.

Zapomenout byste neměli ani na profesionální ateliér, který je ideálním místem pro focení různých samostatných nebo rodinných portrétů. Takový ateliér si můžete buďto zařídit u vás doma nebo si ho pronajmout, to je jen na vás. A čím takový profesionální fotografický ateliér vybavit? Pro začátek se neobejdete bez různě barevných fotografických pláten, blesků, osvětlení a různých rekvizit, které oceníte především při focení miminek a dětí. Kromě interiérového focení je oblíbené také focení v přírodě, pro tyto případy je dobré vytipovat si různá zajímavá místa v přírodě, která by mohla být inspirací pro focení rodin, párů nebo portrétů.