Komfort a kvalita jsou podstatné atributy

Zařizování interiéru je sice pro někoho zábavou, zpestřením a interesantní záležitostí. Nicméně je zapotřebí eliminovat časté chyby, které mohou nejen být rušivým elementem, ale dokáží pak celkový pohled na interiér zcela negativně ovlivnit.
úzký pokoj
Pozor aneb čeho se vyvarovat?

1. Přepjatá snaha a úsilí o barevné sladění – mnozí se snaží v rámci interiéru použít k zútulnění teplé barvy. Zejména české domácnosti jsou vymalovány nejčastěji béžovou, meruňkovou a obdobnými barevnými odstíny. Převážně se pak jedná ještě o kombinaci s bukovým dřevem. Což však ve výsledku nepřínáší prospěch. Preference pouze stejných neutrálních barev. Celkový dojem pak nepůsobí sladěně, ale naopak se více jeví nudně. Nejvhodnější volbou je použití v interiéru tří barev. Jedna by měla mít pevný charakter.
obytná kuchyň

2. Interiér spíše jak sklad – nejen v rámci přehnanosti a zahlcení interiéru množstvím nábytku, nebo pořízení několika ale nevhodně velkých kusů ohledně nábytku, je celkově snížena vkusnost celého interiéru. Avšak negativní dojem a působící neesteticky jsou i přehnané sbírky v obývacím pokoji. Místnosti přeplněné doplňky pak i opticky zmenšují prostor. Zde platí, že méně je více. Nicméně mezi nedostatky náleží i další věci, které jsou zcela opomíjeny, jako jsou například viditelné kabely, které tak kazí design interiéru, dále neustále rozpracované věci, které nejsou už dlouhou dobu dodělány, sedací souprava pod vrstvou polštářů není skoro ani vidět, přehnanost v rámci estetiky, která tak potlačila efektivnost, použití mnoha barev a vzorů.

3. Propojení místností – jedná se o moderní a velmi oblíbenou záležitost. Některé místnosti jsou tak zcela i bez dveří. Nestačí však jen propojení místnosti, ale vše je třeba i náležitě sladit v rámci stylu. Velmi oblíbený a ideální je minimalistický styl. V rámci sladění obývacího pokoje a kuchyně postačí i pouhá výměna dvířek v kuchyni či změna koberce apod.
nevšední koupelna
4. Preference módní záležitosti – především v případě, že něco je momentálně módní, tak si to pořídíte, aniž by se to hodilo a ladilo s interiérem. Ne vše co je moderní, musí být i po designové stránce vhodné pro váš interiér. A druhou variantou je i to, že většinou co je velmi moderní a žádané se po nějakém čase okouká a už se nemusí líbit.

5. Nedoceněnost podlahy – možná si říkáte, je u země, není tak vidět, ale opak je pravdou. Podlaha je velmi důležitým prvkem každého interiéru a zde se rozhodně vyplatí upřednostnit kvalitu , která je zárukou životnosti i komfortu.

6. Neuvážený mix – kombinace mnoha stylů v domácnosti, kdy každá místnost je zařízena jiným stylem. Je podstatné, aby interiér působil kompletně sladěně do jednoho stylu. Zkrátka musí být jednotný!