Kulturní rozdíly

Kde jsou ty doby, kdy cestovatelé a dobrodruzi objevovali nové země nebo dokonce i kontinenty. Museli být zvídaví, aby je místní obyvatelé přijaly. Mnohdy narazily na absolutně odlišné kulturní rozdíly, než byli v jejich zemích. Dnes už o většině těchto rozdílů víme. Někdy jsou to rozdíly jen nepatrné, jindy jsou místní obyčeje tak markantní, že pro někoho se stává daná země doslova zapovězená. Některé jsou dokonce i parodovány v různých vtipech či filmech. Na co si tedy dávat pozor a čemu se vyvarovat?Asie, gejša, tradice
Evropa
V Evropě málokde narazíte na něco, co byste automaticky nepředpokládali, nevěděli nebo se s tím alespoň někdy nesetkali. Evropské země mají většinou hodně společnou historii a vývoj, tudíž na mnoho rozdílů nenarazíme. Pozor si ale dejte třeba na jihovýchodní země, kde můžete narazit na suché záchody, které mohou být pro našince znamením horší hygieny. V severských a západních zemích se vyvarujte například vtipům o menšinách, jež jsou u nás brány jako pouhý vtip, tam si ale koledujete o sociální faux-pas.
Amerika
Respektive její stát U.S.A., země, do které se jezdí turisti pobavit, poznat známá místa a užít si dovolenou, by vás neměla překvapit odlišností kultury od té naší. Problém může nastat v Jižní Americe, kde jsou podmínky pro život, v některých státech, trochu horší. Toulaví psy, místní trhy s horšími hygienickými podmínkami a nižší stupeň bezpečnosti, vás tak mohou překvapit při jejím prozkoumávání.U.S.A., taxi, město
Asie
Asijské země, jsou odjakživa jiné než ty, na které jsme zvyklí. Po dlouhá staletí se vyvíjely odlišně, a tak zde můžeme narazit na rozdíly, které se u nás berou jako každodenní záležitosti a nikoho nezarazí. Například v Japonsku, není sociálně přípustné smrkání na veřejnosti. V Koreji je zase absolutně normální odplivnout si na ulici, tuto, pro nás nepěknou, záležitost provádí i ženy. V Číně je normální při jídle mlaskat, vyjadřují tím spokojenost s jídlem. Tudíž, pokud jste kuchař, měli byste s tím být spokojeni.
Toto jsou ovšem jen některé z mnoha kulturních rozdílů, a tak není od věci si vždy když někam jedete, něco o dané zemi přečíst.