Optimalizujte tvrdost vodního zdroje snadno

Jestli se pyšníte tím, že máte vlastní zdroj pitné vody, potom skutečně máte čím se pyšnit. Kdo má takovou možnost? Jen opravdu málokdo. A pokud je podzemní voda pitná, to znamená, že nemá žádná úskalí, která by mohla ovlivnit zdraví člověka? Tak to Vám může kdekdo i závidět!

Přesto se můžete setkávat s tím, že Váš soukromý vodovodní řád může být zanesen usazeninami. A usazeniny způsobuje právě tvrdost vody. Potom musí nastoupit lidská ruka s hrstí soli. Je to tak?

zrnka soli

· Máte kvalitní sůl, nebo berete první, co Vám přijde pod ruku?
· Dávkujete opravdu hrstmi, nebo lopatkou?
· Dávkujete přesné dávky, nebo to berete jen od oka?

To jsou otázky, které byste si mohli předložit, a odpovědi na ně přehodnotit. Samozřejmě pouze v případě, pokud nemáte ve sklepě plastový pytel s nápisem tabletová sůl 25kg. Pokud ale takovou sůl pro regeneraci vody nemáte, potom máte příležitost péči o tvrdost vody zjednodušit a zkvalitnit.

Chcete si přece udržet podzemní zdroj vody v takové podobě, aby Vám sloužil i nadále, viďte? A rozhodně nechcete, aby Vám ničil trubky a vodovodní zařízení. To je pochopitelné. Potom je tabletová sůl 25kg ideálním prostředkem k získání optimální tvrdosti vody.

Ale co je vlastně nejpodstatnější? Při pořízení takové kvalitní soli zapomeňte na hrsti soli, kterými jste ještě onehdy dávkovali. Lopatku dejte dětem na pískoviště. A Vy vyjměte tabletu, vhoďte tam, kam jinak sypete sůl, a zase uložte plastový pytel 25kg s tabletami soli do skladu, nebo do sklepa. Vidíte, jak snadno, jednoduše a bez pomůcek dokážete upravit tvrdost vody?

balonky nad hladinou

Dokonce se ani nemusíte moc starat o to, kam tabletovou sůl 25kg uložíte. To víte, navlhnutí soli není nic příjemného. To znají všichni. Díky šikovnému balení v plastových pytlích se vlhkost k soli jen tak nedostane. A množství, ve kterém si tabletovou sůl pořídíte, je taktéž ideální, nemyslíte?