Schodiště se zábradlím

Schodiště dávno není už jen stavební prvek, protože se jedná o nádherný designový prvek, který dá celému prostoru krásný vzhled, kdy nesmí chybět ani zábradlí.

Schodiště se zábradlím

Schodiště

Jako první musíme myslet na to, že schodiště je opravdu funkční prvek, který používáme každý den. A proto tomu musíme věnovat dostatečnou pozornost, abychom s používáním neměli žádné problémy. První rozhodnutí nastává už při výběru schodiště, kdy v dnešní době jich je dost, ale každý druh má své přednosti, jiné rozložení a velikost. Pokud je schodiště úplně u stěny, tak se často využívá tohoto umístění a k ukotvení se kromě podlahy samozřejmě používají i stěny.

schodiště u stěny

Takto pod schodištěm vznikne hezký úložný prostor, kam můžeme umístit cokoliv budeme chtít, takže zde může být klidně odpočívárna. Tento druh je navíc značně odlehčen, protože nepotřebuje takovou konstrukci. Naopak točitá schodiště se více a více prodávají, protože mají hlavní sloupek, od kterého se postupně točí jednotlivé schodky. Při volbě dobrých materiálů a hezké barevné kombinace se můžete těšit na opravdu nádherné schodiště, po kterém je radost chodit.

Zábradlí

Ke schodišti neodmyslitelně patří i zábradlí, protože bez něj to opravdu nepůjde. Jde totiž o hlavní bezpečnostní prvek, který nás může zachránit před ošklivým pádem. Možná to nyní neberete až tak vážně, ale klidně můžeme jít ospalí, zamotá se nám hlava a zranění je na světě. Takže nejen u starších lidí a dětí se musí dbát na jeho správné vlastnosti. Kromě toho nemůžeme na nové schody dát rezavé zábradlí, takže se myslí i na jeho design.

nerezové zábradlí

Nyní vládne nerezová konstrukce se skleněnou výplní, což nazýváme skleněné zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena, protože takové provedení je vzdušné, ale zároveň vydrží opravdu vysoké namáhání. Zároveň se nemusíte obávat žádného narušení konstrukce, protože nerez odolává i veškerým venkovním přírodním vlivům, a proto je v interiéru jako v bavlnce. Není nutná žádná speciální údržba, protože sem tam stačí vzít vlhký hadr a setřít s ním povrch. Realizace je systematická a jde hezky od návrhu odborníka až po předání kompletní stavby.