Bazén na zahradu aneb stojí to za to?

Pravděpodobně teď začnete hledat milion a jeden důvod, proč tato varianta není pro vás. Nebo naopak překvapíte a vaše přání se stane uskutečněným činem, který vaši zahradu obohatí o nové zážitky i designově zajímavý prvek. Rozhodnutí je na vás a to, jestli bude kladné či záporné je vaše věc. Možná ale sami víte již teď, že mít bazén na zahradě není žádný med nebo naopak dlouhodobě toužíte po tom jej na tento pozemek umístit.

Plavec v bazénu

Jedním z mnoha důvodů pro jeho umístění může být vzdálenost na veřejný bazén. Ne každá vesnice je totiž od města vzdálená pár kilometrů a pro vás v důsledku může být docela problémem se do města dopravit, zvláště v situaci, kdy nevlastníte automobil. Dalším důvodem hovořícím jasně pro je přítomnost malých členů rodiny, kteří bazén ve většině případů přijmou s radostí a patřičně jeho instalaci ocení zejména v letních měsících, kdy se díky němu rozhodně nudit nebudou. A nakonec, kdo by nechtěl mít vždycky kousek od domova místo, kde se zaručeně ochladí i v parném létě a zároveň místo, které se stane krásným prvkem jakékoli zahrady?

Vše ale nemá jen světlou stránku. Bazény se mohou zdát relativně náročné na údržbu, i když například tablety do bazénu 5v1 by vám mohly mnoho dalších prostředků a práce ušetřit. Zachovat čirou a čistou vodu bez hmyzu a lístků není rozhodně jednoduchým úkolem a udržovat bazén v čistotě a dobré kondici také ne. Nezdá se vám ale, že kladných důvodu prostě tak nějak přebývá?

Voda v bazénu

Bazén na zahradě je na jednu stranu skvělým prvkem, na druhou stranu je to věc, která se sama neobstará a nějaký čas jí prostě budete muset věnovat. Pokud tedy na údržbu bazénu čas máte a o jeho koupi přemýšlíte, zkuste uvažovat dál a možná se přece jen na vaší zahradě někdy nějaký ten bazén v budoucnu objeví. A pokud nikoliv, nevadí, bazénů ve městech málo není a vy se stále můžete ukrýt před vedrem tam.