Bolí vás záda a pohovka není dost pohodlná? Zkuste sedací vaky a pytle

Feng-shui radí – nepřehánějte to s nábytkem

Nabídka obchodů s nábytkem je natolik pestrá, že se v ní jen stěží dokážeme zorientovat. Jestliže chceme být důkladní a zvolit to, co nám opravdu vyhovuje, musíme mnohdy prolistovat štosy papírových nebo webových katalogů. S nábytkem v místnosti bychom však měli zacházet jako s kořením – přiměřeně, abychom si příliš nezaclonili svůj životní prostor.

retro styl

Šatní skříně do chodeb – ideální jsou skříně na míru od země ke stropu a pokud možno v chodbě či v předsíni. Obytné prostory koncipujte spíše vzdušné, a to neplatí jen pro malé byty. V ložnicích a v obývacích pokojích se věnujte pouze odpočinku, namísto ucpaného prostoru nábytkem místnost osázejte živými květinami a dekoracemi, které vás vnitřně uspokojí a posílí vaši vitalitu.

Pozor na obrazy – velká stěna svádí osadit ji uměleckými výtvory, ale tam dbejte na jejich vyjádření vnitřního pocitu, aby vám skrze nějaký negativní děj energii spíše neubíral, než aby ji přidával. Ideální je přírodní scenérie s dalekými výhledy, se sluncem, květinovou loukou či obilným polem, lesem v pozadí atp.

obývací poko

Pohodlné posezení – velkou pozornost věnujte sedací soupravě. Neměli bychom podceňovat vlastnosti sedacích vaků, jsou totiž mnohem pohodlnější, ale především přijatelnější ze zdravotního hlediska v porovnání se sedacími křesly a pohovkami, co se dnes snaží napodobit retro styl a vdechnout mu nový rámec. Ten je sice atraktivní a takové výrobky se dobře prodávají už jen proto, že navozují mnohým z nás nostalgii sedmdesátých let minulého století, ovšem jsou s tím spojené i bolesti zádových svalů a páteře. Na takové pohovce nelze zaujmout ideální polohu, kdy se uvolní všechny tělesné partie a konečně přijde ten očekávaný relax. Sedací vaky a pytle to dokážou, ať už jsou jakkoli velké, a jsou potaženy jakýmkoli druhem textilie. Podmínkou je pouze kvalitní výplň z EPS (expandovaných polystyrenových kuliček) – v současné době jediný způsob, jak docílit požadovaných vlastností těchto výrobků.