Stěhování je častým důvodem k pronájmu vozu z půjčovny dodávek Brno


Stěhování nemusí být tak obtížné, jak se zdá. Zvládnete-li se přestěhovat sami, výrazně ušetříte, a to i tehdy, pokud do svého záměru zapojíte transportní vozidlo z autopůjčovny. Kromě ušetřených financí jste navíc pány vlastního času, ale uvědomte si, že právě tato procedura dokonale prověří váš organizační talent. Více než na fyzickou dřinu tedy vsaďte na svůj vlastní důvtip a zdravý selský rozum.

klíč od zapalování

Bez popruhů se nadřete – vyjdou vás na necelé tři stovky, ale vykonají službu k nezaplacení. Veškerá váha nákladu spočívá na ramenou a ta ji rozloží po celém těle rovnoměrně. Je to docela nenápadný a zdánlivě hloupý trik, ale skutečně zabírá. Dokonce i ženy si tak snadno poradí s automatickou pračkou nebo s chladničkou i při přenášení po schodech, ale pozor – jestliže jsou břemena extrémně těžká, nejprve si jejich nošení vyzkoušejte a zvažte, zda v takovém případě raději nepovolat stěhováky.

papírové krabice

Svěřte předměty stretch a bublinkové fólii a papírovému kartonu – po generace rozšířené balení křehkých věcí do tištěných novin je typický nešvar. Tiskařské barvy mohou vykonat dílo zkázy na čemkoli, navíc se bytem bude šířit typický novinový zápach. Vyměňte noviny za spolehlivé řešení v podobě plastové fólie. Tu pružnou a tenkou (strečovou) využijete pro nábytek (jeho rohy před tím přebalte papírovým kartonem, aby se neodřely) a tu s bublinkami na vše ostatní, od porcelánu až po dětské hračky.

Počítejte a měřte – v průběhu balení se mohou hodit matematické znalosti, praktické dovednosti, ale i docela prostý intuitivní odhad. Měli byste zvládnout včas zjistit, jak velký objem zaberou všechny krabice s věcmi, spotřebiče a nábytek, abyste předem stanovili, kolikrát se musíte „otočit“ s autem. Zároveň podle kilometrové vzdálenosti a času potřebného k přenášení věcí zjistíte, jak dlouho bude stěhovací akce trvat. Ještě před dvaceti lety to však nebylo tak snadné jako dnes, kdy máte k dispozici půjčovnu dodávek Brno maxidodavky.cz s vozovým parkem včetně možnosti využití přívěsného vozíku. Stačí vám k tomu platný řidičák a občanka, vratná kauce, a dle smluvní dohody se doba zápůjčky počítá na hodiny nebo na dny. A cena pronájmu takového vozu? Je mnohem nižší, než služby profesionálních stěhováků.