Co již zasadit a na co si ještě počkáme?

Každá rostlinka potřebuje něco jiného. Na některé je již nejvyšší čas, na ostatní zase moc brzy. Víte které semena či sazeničky dát již do pařeniště, které ven a které ještě vůbec nesázet? Máme tu pro vás pár rad.
V březnu je poslední možnost pro předpěstování sazenic paprik a brokolice. Ideální čas to ale je pro rajčata a melouny. V druhé polovině března můžeme již na záhonky vysévat mrkev, hrách ale také ředkvičky.
U zeleniny ale nezůstaneme. Březen je vhodný i pro předpěstování sazenic květin, tzv. Letniček. Patří mezi ně třeba Astra čínská, Hvozdík čínský nebo Gazánie. Semena stačí dát do květináčů na parapet.
výsadba v zahradnictví
V dubnu již na záhony můžeme vysévat téměř jakoukoliv zeleninu. Vhodný čas je i pro aromatické byliny, ty můžeme dát jak na záhon tak i třeba jen do nádoby. Vysít můžeme například tymián, majoránku, mátu či levanduli.  Pokud máte v plánu zakládat nový trávník, je právě duben nejvhodnější dobou, a nečekejte ani s osazením vaší skalky.  V dubnu je dobré zakončit výsadbu ovocných i okrasných dřevin, především prostoro-kořenných. Dřeviny zapěstované v kontejnerech lze vysadit i déle, musíte je však častěji a pečlivě zalévat.
květináčky na kaktusy
V květnu přijdou na řadu okurky, ať už nakládačky tak polní salátovky. Zasévat můžeme i velmi oblíbené cukety, ale pozor na poslední přízemní mrazíky. V květnu můžeme zasít i naše předpěstované sazenice melounů, rajčat, paprik a také je vhodná doba pro lilky.
Vhodný čas je i na umístění truhlíků ven. Na slunných místech se bude dařit bylinkám, muškátům i petúniím. Na místech, kde je stín, bude dobře například mátě či begónii. Pokud vlastníte jezírko, tak právě v květnu do něj můžete vysadit lekníny.  
V červnu je ideální čas na řízkování okrasných keřů, jako jsou japonské javory, šeřík či hortenzie. Do poloviny měsíce můžeme také přesazovat a množit dělením trsů trvalky, které kvetou na jaře.