Cvičení na trampolíně šetří klouby a přináší psychickou úlevu

Léčba pohybem

Za socialismu se hodně propagovalo cvičení ve skupinách, v tomto duchu se také prováděly nácviky na spartakiády, jejichž součástí byl program rozdělený do různých věkových kategorií. Nebylo výjimkou, aby se na cvičební ploše strahovského stadionu objevili i aktivní lidé v seniorském věku. Ačkoli jsou spartakiády dávno zapomenutou kapitolou z dějin naší země, jejich odkaz si stále někteří z nás nesou v sobě, zvláště pak touhu pravidelně cvičit i v pokročilém stáří.
Je prokázáno, že kdo se cvičení věnuje pravidelně, provozuje cyklistiku, plavání či turistiku, prožívá bohatší život a také méně strádá zdravotními problémy. K těmto oblíbeným sportům dnes můžeme zařadit i skoky na trampolínách.skákání na pláži

Proč právě upřednostnit skákání

K tomuto rozhodnutí bychom se měli nechat vést několika důvody. Tím prvním je měkká pružná podložka, která při jakémkoli pohybu nepřetěžuje kloubní spojení, zejména kyčelních a koleních kloubů a kotníků. To ocení zvláště lidé staršího věku a osoby po úrazech pohybového aparátu a také lidé obézní. Právě obezita se začíná stávat strašákem 21. století, lidí s nadváhou je odhadem v Česku více než třicet procent, a to jsme na tom zatím relativně dobře oproti zámoří, kde se s tímto jevem potýkají tři čtvrtiny populace.
Další důvod je nasnadě – udržet si ideální hmotnost a zároveň zvýšit fyzickou kondici. Skákání na trampolíně je ovšem velmi zábavné a hlavně má pozitivní vliv na psychiku, souvisí to totiž s rychlým uvolněním endorfinů (hormonů pohody a štěstí) a s odbouráváním všudypřítomného chronického stresu, který nás provází mnohdy tiše a nepozorovaně. rozcvičování před skákáním
Zájem o trampolíny se zvýšil za posledních deset let několikanásobně vzhledem k pozitivům, které nám poskytují, a jestliže zvolíme výrobek s certifikátem a ověřenou kvalitou, podpořenou kladnými zákaznickými referencemi, máme doma výrobek, který nám bude sloužit řadu let. Neměli bychom však také zapomínat na ověření dostupnosti náhradních dílů u vašeho prodejce, dokoupit lze takříkajíc cokoli od náhrady za poškozené ochranné sítě nebo pružiny až po rezervní odrazovou plochu.