Ruku na srdce. Stíháte přes den všechny úkoly?

Den má 24 hodin pro každého z nás. Jak je možné, že někteří zvládnou všechno, co si naplánují a jdou spát spokojení, zatímco jiní nestihnou vůbec nic? Je to velmi jednoduché. Pokud patříte do druhé kategorie, musíte se zamyslet nad tím, co během dne děláte a naučit se organizovat svůj čas. Přece jen je to nejdůležitější, co máme.
velká tiskárna
Nezáleží na tom, jestli jste matka na mateřské nebo výkonný manažer společnosti. Organizovat čas musíme všichni. Těžké je to především pro živnostníky, kteří pracují v online světě. Motivovat se totiž musíte jen vy sami. Je pouze na vás, jak to děláme, pokud to děláme a jak úspěšní v tom jsme. Proto se podíváme na pár tipů, které by vám mohli pomoci být efektivnější, úspěšnější a šťastnější.

Zvolte si max. 3 úkoly

Zajisté nemusíte každý den dělat úplně všechno. Ideálně večer si na pět minut sedněte a zapište si jeden až tři nejdůležitější úkoly, kterých se musíte následující ráno zhostit. Soustřeďte se na ně a dokud nebudou hotové, nezačínejte žádné jiné. Důležité je dodržet číslo tří, protože když si dáte deset úkolů, bude to pro vás stresující a stejně nic neuděláte.

Ráno je klíč

Možná nejste úplně ranní ptáče. To ale vůbec nevadí. Ať se děje cokoli, snažte se splnit hlavní úkoly během dopoledne. Díky tomu uvolníte hodně stresu. Když budete mít hotovo před obědem, budete ze sebe mít dobrý pocit a odpoledne vám zbyde dost času na další činnosti, rodinu a koníčky.
papírový diář

Nekontrolujte e-maily 6x denně

E-mail je velkým problémem snad každého. Kdykoli se tam podíváme, je plný. To je jeden problém, ale mnohem větší je ten, že se tam neustále díváme. Vyřizování e-mailů několikrát denně je velmi neefektivní a věřte, že to zabírá spoustu zbytečného času. Místo toho si určete např. jednu hodinu, kdy se jim budete věnovat. Věnovat jim můžete čas hned po obědě.

Pořiďte si diář

Co není napsané, to neexistuje. Tímto způsobem pracuje mnoho lidí a zajisté je lepší, když máte alespoň to nejdůležitější zapsané. A nezáleží na tom, jestli si zvolíte papírový nebo elektronický. Možností máte hodně a alespoň jedna vám určitě bude vyhovovat. Hlavně si ho pořiďte, zapisujte a vytvořte si z něj nedílnou součást každého pracovního dne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup