Jak funguje americká hypotéka bez registru

Pokud sháníte hypotéku, brzy zjistíte, že jich na trhu existuje skutečně velké množství. A podobně jako u běžných půjček, i zde se liší především podmínkami, které musí žadatel splňovat, aby mu byla schválena a také tím, co musí v průběhu splácení dodržovat. Mezi největší rozdíly pak samozřejmě patří úrokové sazby, avšak ty obvykle bývají jedním z těch méně důležitých věcí, na které se lidé dívají. Především ti s nižším příjmem totiž mají jako prioritu to, aby jim vůbec byla schválena. To totiž není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

graf růstu cen

Jednou z možností, pro kterou se mohou rozhodnout, je i americká hypotéka bez registru Americká hypotéka. Ta se na našem trhu objevila teprve nedávno, avšak přesto si získává stále větší popularitu, právě kvůli své velké dostupnosti.

Jednoduše řečeno, při podávání žádosti nebudete prověřování v registru dlužníků. To mimo jiné znamená, že nezáleží na tom, zda v danou chvíli splácíte nějakou půjčku či jiný dluh. A vzhledem k tomu, že nadpoloviční většina dospělé populace naší země nějakou půjčku aktuálně splácí, je její obliba pochopitelná.

I zde však samozřejmě najdeme háček. Ten zde spočívá v tom, že za sebe ručíme právě tou nemovitostí, kterou si kupujeme. Ta je majetkem poskytovatele až do té chvíle, než vše řádně splatíme. A vzhledem k tomu, o jak velké částky se jedná, je jasné, že půjde o dlouhou dobu. A během ní se toho může stát opravdu hodně.

klíče od nového domu

Pokud navíc již splácíme jiný dluh, pak na nás případná finanční nouze dolehne tím hůře. Proto je vždy nutné se na tuto alternativu připravit. Navíc vzhledem ke stále rostoucím cenám nejen nemovitostí je jasné, že problémy se splácením bude mít čím dál více lidí. Jednoduše řečeno, ač se tato hypotéka může zdát výhodná, nyní rozhodně není nejlepší doba pro to, abychom si ji vzali. Snadno se tak totiž můžeme dostat nejen do dluhové pasti, ale také o onu nemovitost přijít. A to rozhodně nikdo z nás nechce.