Jak probíhá práce instalatérů

Je to povolání spíše mužského charakteru, kdy osoba způsobilá k provádění této činnosti má dovednosti v oboru a léta praxe. Instalatéři dělají práce jako opravy kohoutků, opravy trubek, vodo těsnění, kabelů a další podobné činnosti. Tito lidé obvykle pracují jako OSVČ, což znamená osoba samostatně výdělečně činná, název nám tedy říká, že osoby pracuji takzvaně sami na sebe. Může být, ale pracovník neboli zaměstnanec, který je jako OSVČ, ale je zaměstnán ve společnosti. Instalatéři jsou velmi žádaní, i přestože většina lidí v domácnosti si poradí i sami. Raději je lepší přenechat práci někomu, kdo se v tom vyzná. I přesto, že tuhle práci dělá stále méně a méně jedinců, stále tu jsou takoví, kteří začínají podnikat jako instalatéři. Není se čemu divit, při takové práci si v dnešní době můžete přijít i na velmi pěkné platové ohodnocení či na velké výdělky. Není to, ale jenom tak, i přesto, že budete více vydělávat, budete i více pracovat, jelikož si Vás budou lidé žádat.

Opravy trubek

Jako instalatéři můžete vlastně dělat i hodinového manžela, což znamená, že budete opravovat menší problémy u zákazníků v domácnosti. Máte-li osvědčení a v praxi v oboru, je pro Vás určitě výhodné začít dělat na sebe v tomto oboru nebo se ohlížet za podobnou prací jakou zaměstnanec, kde za skvěle odvedenou práci získáte i odměny či bonusy. Finanční ohodnocení se zde může velmi lišit, ale může se i vyšplhat i na 400 Kč na hodinu. Buďme si upřímní, takhle si vydělávat, to už by chtělo hodně z nás.

Opravy koupelny

Jak najít dobrého instalatéra

Stačí najet na internetové stránky, kde vyhledáte instalatéry ve Vašem okolí, jednoduše už podle recenzí od zákazníků vyberete toho nejlepšího, který vám bude vyhovovat. Mnohokrát Vám doporučí někoho i Váš známý, který je sám spokojený, proto určitě zkuste tuto možnost, jestli tedy věříte Vašemu známému.

Za odvedenou práci, by Vám následně měl předat potvrzení o opravě či potvrzení o použitých součástkách, za které jste zaplatili. Jestli by se instalatér neměl k tomu Vám vystavit paragraf o zaplacení, žádejte o něho. Máte na něho právo a zaplacení je poté dokazatelnější u případných budoucích sporů. Při budoucím poškození, můžete tento paragraf využít na reklamaci dané služby či použitého materiálu.