Kde vzít potřebné peníze?

Myslíte si, že je jednoduché pustit se do podnikání a rázem dosahovat vynikajících nebo aspoň relativně dobrých výsledků? Pokud ano, pak sice můžete mít v některých případech pravdu, ale rozhodně ne vždy a všude. Pravdou totiž je, že každé podnikání potřebuje do počátků spíš investice, které se (snad) vrátí až v budoucnu. A ani zaběhnuté podnikání není ještě automaticky zárukou toho, že bude vzkvétat tak, jak by si podnikatel, který se mu věnuje, přál.

Podnikání by prostě mělo být výnosné, jenže to s jeho výnosností nejednou není zrovna žádná sláva. A když takové počínání nepřináší zisky, je záhodno zamyslet se nad tím, zda má vůbec smysl se tomu věnovat.

peníze a karty

A pokud dospěje soukromník k přesvědčení, že to smysl má? Pak musí v těžkých časech, kdy to není výnosné, shánět peníze, kde se jenom dá.

A kde se dají peníze pro nevzkvétající podnikání sehnat? Jestli si myslíte, že v bance, pak bych vás měl raději vyvést z omylu. Jistě, i tam se půjčky poskytují, ty podnikatelské nevyjímaje, jenže uspějí tam jenom žadatelé bonitní, ti, kdo mají příjmy žádoucí výše, čisté registry dlužníků a jiná plus.

Ale co podnikatelé, kteří potřebují půjčit právě proto, že v takto dokonalé situaci nejsou? Kde mají sehnat peníze ti, když se na banky spolehnout nemohou?

měna tenge

Pro ty je tu naštěstí hypotéka pro podnikatele Nebankovní hypotéky. Tedy nebankovní finanční půjčka, kterou mohou dostat na rozdíl od bankovních půjček v zásadě všichni. Tady se totiž ručí zástavou nemovitosti, a ne čistými registry dlužníků a momentálními vysokými příjmy. A proto tu ti, kdo mohou nemovitou záruku splácení nabídnout, lehce získají třeba až sto milionů. A určitě mi dáte za pravdu, že se s takovými penězi dá vážně leccos podniknout.

Zejména když se tu dá domluvit splácení tak, aby ho dlužník zvládnul, a úročení je tu také docela výhodné.