Kupujeme pro dítě

Asi od nepaměti se příchod potomka do rodiny očekával s napětím. U královských rodů to bylo čekání na následníka trůnu a udatného válečníka. V chudé rodině na pomocníka pro práce kolem hospodářství. Ale časy se naštěstí mění a je úplně jedno, jestli je to kluk nebo holčička. Jak říkají naše babičky, hlavně ať je to zdravé. A mají, jako vždy, pravdu.

končetiny

Tahle událost má několik etap. Začíná to oznámením budoucí maminky, že čeká miminko. Tím se nastartuje několika měsíční štafeta příprav. A cílem této štafety je výbavička pro miminko. Zatím co budoucí maminku trápí ranní nevolnosti a oteklé nohy a budoucího tatínka zase strach, jestli nezkolabuje při porodu, staří rodiče v tom mají pořádek. V dnešní moderní době je možnost zjistit pomoci ultrazvuku co,,to” vlastně bude, takže kupování výbavičky je lehčí.

miminko

Ale nebylo tomu vždycky tak. Bylo to vždy takové překvapení pro celou rodinu. Takže povětšině babičky nakupovali všechno v bílé nebo nějaké neutrální barvě, aby se výbavička využila úplně celičká. Po večerech háčkovaly a štrikovaly čepičku, kabátek, bačkůrky a měly z toho radost. Dovolím si tvrdit, že možná větší jako samotní rodiče, protože už se viděli, jak budou miminko rozmazlovat. Ale abychom se vrátili k té výbavičce. Dnešní trh nabízí všechno, a to asi doslovně, ale také novinky, které tu v době našich babiček nebyly, a tak není na škodu si nechat poradit od zkušených prodavačů.

Vždy je lepší nakoupit větší věci, a pak až se miminko narodí a znáte míry, dokoupit zbytek věcí, které máte na seznamu. Jasně že ještě nesmí chybět dudlík, pro začátek minimálně pět-šest, a pro jistotu a taky nějaká ta hračka. No a pak nezbývá se už jenom chystat na to až vám čáp přinese ten malinkatý uzlíček štěstí, na který všichni s napětím čekali. A jak psáno výše, hlavně aby bylo to maličké zdravé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup