Nezapomeňte si všechno dobře naplánovat

Trávíte-li každý svůj volný okamžik prací, tak pak už jste zřejmě hodně, opravdu hodně unavení. Pojďte se tedy zamyslet nad tím, zda to má vůbec smysl, a zda je vaše strádání k něčemu dobré. Lidé se totiž často domnívají, že když budou hodně pracovat a na pár let se doslova oddají práci, takže si za tu dobu vydělají tolik peněz, že si za ně budou moci pořídit, co jen budou chtít, a pak že si budou moci naopak dlouze užívat života.

listy času

Jenže zkusme se na celý ten plán podívat z druhého konce. Z toho konce, kdy už budete mít dost peněz, jak jste plánovali. Takový zpětný pohled je totiž zásadní. A to především z toho důvodu, že mnoho lidí při něm zjistí, že ten konec je mnohem dále, než si původně mysleli.

vize cíle

Pokud totiž jde o peníze, mnoho lidí si nikdy nedokáže říct dost. To znamená že pracují dál a dál, i když už si třeba vydělali tolik peněz, kolik si původně stanovili jako cíl. Oni prostě nedokáží přestat. Říkají si, teď, když se mi daří, tak přece nepřestanu vydělávat, peníze navíc se vždycky hodí. Takže pracují dál a dál, a když jednou konečně skončí, tak pak zjistí onu velice nemilou věc, že jim jejich život doslova protekl mezi prsty, protože nyní už je čas, aby nastoupili do penze, což sice není špatné, ale přece jen, v tomto věku už člověk nemá tolik síly, aby si užíval tak, jak to mohl dělat, když byl mladší.

věže mincí

Takže si dejte veliký pozor na to, aby se vám nestalo, že celý život budete pracovat a zapomenete žít. Ty peníze za to vážně nestojí. Mnohem lepší je, půjčit si tolik, kolik zrovna potřebujete pro své plány https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/hypoteka-bez-registru/, a postupně půjčku splácet. Jedině tak budete mít jistotu, že zbytečně nepromarníte ani jeden jediný den.