Rozsviťte si život

Obývací pokoj je ideální místo pro experimentování s lustry. Nemusíte se přece pořád držet té staré klasiky, ale vydejte se do obchodu se svítidly, kde budete mít na výběr z velké spousty typů a vy budete moci konečně exeprimentovat se svými doplňky. Nebojte se,světlo Vás dokáže překvapit, tím, co všechno umí.
Při volbě lustru musíte hlavně zohlednit to, jak vysoký máte strop. Do nižších obyváků určitě doporučujeme přisazené stropní svítidla, která Vám obyvák opticky ještě více nesníží. Naopak, když je světlo dostatečně rozptýlené po stropě, tak místnost ještě opticky dokonce zvětší. Některé dokonce můžete už v dnešní době řídit dálkovým ovládáním.
lustr křišťálový
Pokud máte obyvák naopak vyšší, určitě si pořiďte visací lustr. Bude to krásná ozdoba středu místnosti či nad konferenčním stolkem. Lustr byste měli sladit se zbylým vybavením Vašeho obývacího pokoje, nicméně, nemusíte se držet při zemi. U lustru je dovolen určitý druh extravagance, samozřejmě za předpokladu, že nemáte zbytek obyváku zařízen do vintage stylu – to by pak lustr působil jako „pěst na oko“. Rozhodně zde ale neplatí fakt, že čím větší, tím lepší!
kříšťálový lustr

Jaké jsou vlastně nejčastější druhy svítidel?
–          rustikální
–          ratanové
–          vitrážové
–          designové
–          křišťálové

Stejně takovou pozornost, jako lustru, můžeme také věnovat stolní lampičce, u které budete po večerech relaxovat s příjemnou knihou. Lampička by měla s lustrem ladit, ale není to vždycky podmínkou. Hlavně, aby její světlo nebylo příliš ostré a Vám při čtení nevadilo, že Vás oslepuje. To je hlavní věc, na kterou musíte myslet.
čínský lustr
Pokud máte osvětlení Vašich místností vyřešen k vaší spokojenosti, možná přemýšlíte nad zastíněním určité části Vašeho posezení na zahradě, není to nic složitého. Na trhu je množství variant, jako například slunečníky, pergoly či markýzy, ze kterých můžete vybírat.