Podlehněte exotice

Sladké a osvěžující chuti ovoce pravděpodobně neodolá většina z nás. Proč by také měla, jedná se o alternativu nezdravého mlsání v podobě tabulek čokolády či gumových bonbonů, kdy do těla naopak dostáváme celou řadu vitaminů a tělu prospěšných látek. Dle rad výživových odborníků bychom dokonce měli jíst ovoce třikrát denně.
exotické plody.jpg
 
Tradiční ovoce běžně dostupné na našem trhu, případně pěstované na našich zahradách, je nám dobře známé. V dnešní době však existuje možnost vyzkoušet i ovoce exotické, které nás může překvapit a zaujmout nejen neobvyklou chutí, ale i samotným vzezřením. Často jde o přehlídku roztodivných tvarů a barev. Nabídka exotických plodů se neustále rozšiřuje, není tedy problém zakoupit jej zcela běžně ve větších supermarketech a hypermarketech. K dispozici jsou i specializované prodejny a e-shopy, právě zde si můžete být jisti skutečně nadstandartním výběrem.
 polovina papáji.jpg

Co okusit?

 
Je zcela přirozené, že se v exotických plodech nevyznáte, mnohdy tak můžete v prodejně bezradně stát a dumat nad tím, co okusit. Přinášíme tedy pár ovocných tipů, které byste rozhodně neměli opominout:
 
·         dračí ovoce– chuťově připomíná kombinaci angreštu a vodního melounu
·         papája– vyznačuje se máslovou konzistencí a lehce nasládlou chutí
·         kvajáva (guave)– podobá se chutí fíkům a hruškám
·         jackfruit – typická je sladká chuť fíků a silné aroma, jednotlivé plody mohou mít až 30 kilogramů
·         burro banán– kombinace chuti klasických banánů, citrusů a jablek, lze upravit na mnoho způsobů
·         durian – vyznačuje se velmi specifickým a silným aroma, které mnozí označují za „zápach“, chuťově však uspokojí i ty nejnáročnější
·         liči – sladká, jemná chuť připomínající mandarinky
·         kaki – chuťově sladká kombinace hrušek a meruněk, lze cítit i náznak dýně
jackfruit na stromě.jpg
 
Jste-li však dostatečně schopní, můžete se pustit i do samotného pěstování takovýchto exotických druhů. Nejde o nic náročného a odměna bude doslova sladká.