Peníze na bydlení můžete sehnat i u nebankovní společnosti

Bydlet by chtěl každý z nás. A nejraději by každý z nás bydlel ve svém vlastním bytě, protože to je investice, která se vyplatí a také jde o to, že se svým majetkem si může každý z nás nakládat, jak se mu to líbí. Takže pokud bydlíte ve vlastním bytě, tak si jej můžete upravit podle svých potřeb a nemusíte se bát, že by vás omezoval váš nájemce, třeba v tom, kde si můžete umístit své obrázky, zda si můžete na zeď přibít police anebo zda můžete jinak vymalovat. Zkrátka, bydlet ve vlastním bydlení je mnohem příjemnější a také výhodnější.

finance

Jenže na druhou stranu si také každý musí uvědomit, že bez peněz to nepůjde. Pokud nemáte našetřeno dost finančních prostředků, tak si s největší pravděpodobností vlastní bydlení nepořídíte, ani kdybyste se rozkrájeli. Každé bydlení něco stojí a i ten nejmenší mobilní dům, který je poměrně levný, musíte něčím zaplatit.

mince

Většina lidí tak své sny o bydlení řeší půjčkou. A není se čemu divit, jen málokdo je schopný našetřit tolik peněz, kolik k pořízení vlastního bydlení potřebuje. Část potřebných peněz tak lidé našetří a část si jich půjčí od banky. Nicméně je nutné počítat s tím, že i banka potřebuje záruky, že jí dlužnou částku splatíte. Počítejte tak s tím, že si vás prověří od hlavy až k patě, a stát se může i to, že neuspějete.
Ovšem neúspěchem u banky ještě zdaleka nemusí váš sen o bydlení skončit. Půjčit si můžete i jinde, třeba u nebankovní společnosti, která vám sice nenabídne tak výhodný úrok jako banka, ale vyjde vám v mnoha jiných ohledech vstříc. A to i v případě, kdy máte nižší příjmy anebo nějaký drobný záznam v registru. Stačí, když se za svou půjčku vhodně zaručíte nějakou hodnotnou nemovitostí, kterou může být třeba i družstevní byt, pokud s tím budou ostatní členové družstva souhlasit. V opačném případě můžete zvolit třeba i pozemek anebo dokonce i nemovitost druhé osoby, která se svým majetkem zaručí za vás.