Zelené podnikání se vrací

V minulých letech se domácímu pěstitelství pokojových a menší množství užitných květin zrovna moc nedařilo. V rozvoji byla elektronika, každý se chtěl odpoutat od starých způsobů práce, a proto se velká část přesunula právě na internet. Ale v dnešní době, kdy se začíná stále více mluvit o ochraně životního prostředí, eco-friendly domácnostech a vrácení zeleně do měst, se začíná pěstitelskému průmyslu opět dařit.

ruce s květináčkem

V čem spočívá podnikání v pěstitelství

Dnes už se pod pěstitelstvím neukrývají pouze velké farmy, ale i drobní podnikatelé a soukromníci. S příznivým větrem recyklace a kampaní pro navrácení zeleně do měst se pěstitelství začíná opět zmáhat. Kromě řezaných rostlin se na pultech květinářství čím dál častěji objevují i pokojové rostliny. Kromě běžných kvetoucích rostlin jako jsou muškáty a fuchsie nabývají na oblíbenosti také sukulenty a bylinky. Tady se dostáváme k užitkovým rostlinám, které dnes táhnou nejvíce. Nesmíme zapomínat na keříky.

různé květináče se sukulenty

Nejprodávanější rostliny

Díky malým kultivarům známých plodících rostlin není problém pěstovat zmenšené verze v květináčích ve městech. Každý si takto může opatřit vlastní rostlinky a mít na talíři domácí produkt. A to je něco, na co spotřebitelé dobře slyší a začínají tyto rostliny vyhledávat. Nejčastěji se tedy obrací na živnostníky v oboru a poptávají se po těchto kultivarech. Mezi nejčastěji kupované rostliny patří sherry rajčátka, zavařovací okurky, jahody, nebo třeba citroníky. Mladé rostlinky nabízejí na jaře drobní podnikatelé na farmářských trzích nebo online. Populární jsou také rostliny, které se používají jako koření. Jejich velká výhoda je, že se dají pěstovat a prodávat po celý rok. Menším odvětvím tohoto průmyslu jsou i léčivé byliny a sukulenty, které postupně získávají na oblibě díky homeopatii a alternativním možnostem léčby.