Má smysl půjčka při exekuci?

Finanční potíže je něco, co může potkat každého z nás. Můžeme se do nich dostat velmi snadno, a mnohdy ani ne úplně svou vinou. Stačí jen, když budeme věřit nesprávnému člověku nebo uděláme pár špatných rozhodnutí.

Je ale jasné, že ti, kterým dlužíme, budou chtít své peníze zpět. A tak se může stát, že na nás bude uvalena exekuce, tedy že nám bude zabaven majetek v předem dané hodnotě. Ta často bývá vyšší, než samotná hodnota dluhu.

pujcka1

Mnoho lidí, kteří se v takovéto situaci ocitnou, se rozhodnou tyto problémy řešit tím, že si nějaké peníze zkrátka seženou. A nejjednodušším řešením je si půjčit. V tuto chvíli nám však naprostá většina příbuzných či známých odmítne peníze půjčit, neboť jim je jasné, že by je i přes naše ujišťování o opaku pravděpodobně již nikdy neviděli. Nezbývá tedy, než se obrátit na nejrůznější firmy, které se právě na půjčky specializují.

Je pravdou, že například banky mají poměrně přísná pravidla, který mají zajistit, že dlužník bude skutečně své peníze splácet. Půjčka při exekuci je tedy poskytována výhradně nebankovními subjekty. Ty mají tu výhodu, že díky tomu mohou oslovit mnohem širší škálu klientů.

pujcka2

Otázkou však je, zda je dobrý nápad svou situaci řešit tímto způsobem. Samozřejmě, je to nejjednodušší řešení, avšak ta bývají jen málokdy nejlepší. A to platí i v tomto případě. Musíme si totiž uvědomit, že půjčenou částku bude nutné vrátit, a to i s úroky. Nakonec tedy můžeme zaplatit i dvojnásobek toho, co jsme si půjčili.

Ano, mnoho firem nabízí odklad splátek, což zní skutečně dobře. Avšak je to jen oddálení nevyhnutelného. Dříve či později budeme muset začít platit, a pokud ne, čekají nás problémy. Pokud máme navíc již na krku exekuci, bude naše situace mnohem horší.

Proto je dobré zvážit, zda nelze najít peníze i jiným způsobem. Tento se nám totiž v budoucnu velmi pravděpodobně vymstí.