Proč přecházet na elektromobily?


Automobily dokážou být krásné, silné, ladné, elegantní, ale všechny do jednoho jsou škodlivé.  Nejen výrobou benzínu a nafty, ale také během jízdy, kdy auto vylučuje CO2. Uhlíková stopa je poté mnohem větší a kvůli ní máme poté opravdu šílená vedra a velké změny teplot.

elektrické auto u nabíjecí stanice

            Ačkoliv v dnešní době jsou omezeny emise, pořád je tato stopa velká a velice škodlivá. Zbývá pár desítek let, abychom se v této stopě sami vykoupali. Proto začaly vznikat elektromobily. Elektromobily nespalují žádné palivo, využívají baterku (často Li-Ion akumulátor) a k tomu, aby opět mohly jezdit, využívají dobíjecí stanice. Dojezd elektromobilů bývá kolem 300-500 km, záleží na modelu auta.
elektrické auto na trávníku

            Samotný elektromobil jistě ekologický není. Něco zabírá výroba, mnohé také závisí na baterce, která má také jistou stopu a dobíjení pochází z elektráren, které zrovna v České republice také mají větší stopu, než v jiných zemích, kde využívají velké množství obnovitelné energie.

            Avšak stále je tu další bod a to ten, že všechny tyto části samotný člověk neovlivní. Majitel Tesly neovlivní, odkud se bere energie do jeho auta. A to je ten zásadní bod. Elektromobil totiž během své jízdy nevylučuje do ovzduší žádné emise, tudíž je pouze na průmyslu, jak se rozvíjí. Můžeme vytvářet nové větrné elektrárny a zvyšovat příjem energie z těchto zdrojů, tím pádem by se uhlíková stopa zmenšila o neskutečné množství.
auto na elektrický pohon

            Pokud s elektromobily nesympatizujete, pravděpodobně stejně nebudete mít na výběr, jelikož výroba běžných aut na benzín či naftu se zmenšuje a pokud chcete, aby vaše děti mohly v klidu žít, aniž by se dusily, rozhodně začněte šetřit na elektromobil.  Jednou totiž tento obrat nastat musí, pokud však máme ještě šanci na záchranu planety. To vše záleží na vás a vaší schopnosti se starat o přírodu. Nejde sice právě v tuto chvíli o vás, ale o vaše děti, rodinu a o váš život za 50 let.