Čeština pro cizince očima cizince!

Jazyková škola Brno PELICAN se věnuje spoustě aktivitám. Učí jazyky, včetně toho českého a zároveň se podílí na spoustě činnostech nad rámec samotné výuky, jako je např. účast na evropských vzdělávacích projektech.

Jedním z velkých přínosů pro naši školu taky považujeme současnou spolupráci s univerzitou v anglickém Bristolu, přesněji řečeno s Katedrou moderním jazyků (včetně češtiny) na tamní škole.

Obrázek1

Ano, v česku studují angličtinu téměř všichni. Koho by ale napadlo, že se v Anglii najde studijní obor, ke kterému se hlásí stovky rodilých Britů – právě proto, aby zde studovali kurzy češtiny pro cizince a česky se skutečně naučili?

V rámci studia pak tito studenti musí vyjet do České republiky na půlroční stáž. Díky tomu, že jednoho takového stážistu právě máme v naší škole PELICAN, přinášíme exkluzivní zpověď studenta češtiny. Jak obtížný jazyk opravdu je a šel by do toho Felix znovu?

POZOR, rozhovor přinášíme v nepozměněné podobě, můžeš tedy na vlastní kůži zažít, jak skutečně dobrá je čeština našeho studenta. My si myslíme, že je neuvěřitelný! A co si myslíš Ty?

Můžeš se krátce představit?

Jmenuje se Felix a jsem jednadvacet let.

Odkud jsi a co děláš v České republice?

Jsem z Anglie a žiji v Londýna. Jsem v České republice, protože studuji český jazyk na univerzitě v Bristolu, a je součástí mého kurzu studovat v zahraničí. Jsem tady v České republice, abych pomohl zlepšit své znalosti a porozumění českého jazyka – pracuji zde a zároveň tady navštěvuji kurzy češtiny pro cizince v Brně – v Jazykové škole PELICAN.

Obrázek2

Můžeš v krátkosti představit svoji univerzitu v Bristolu?

Univerzita v Bristolu se nachází v centru města Bristol, které je jihozápadní Anglii. Na univerzitě je přes dvacet tisíc studentu a univerzita má obrovské odděleni moderních jazyku. V tomto odděleni, existuje mnoho lidí, kteří studuji slovanské jazyky, hlavně kurzy ruštiny a kurz češtiny pro cizince.


Můžeš v krátkosti představit svůj studijní obor?

Můj studijní obor zahrnuje učeni se schopnosti čist, psát, mluvit a poslouchat česky jazyk. Nicméně, my také studovat českou historii and kulturu, abychom lepe porozuměli zemi.


Můžeš stručně představit Katedru českého jazyka na vaší univerzitě?

Katedra Českého jazyka na Bristolu je součásti Katedry slovanských jazyku. Normálně je každý týden zhruba deset hodin studia a pro každý aspekt českého studia je jiny učitel, například naše učitelka Jana učí číst and rozumět česky.

Obrázek3

Proč jsi se rozhodl studovat zrovna kurzy češtiny pro cizince?

Rozhodl jsem se studovat česky jazyk, protože mé velmi zajímají slovanské jazyky. Když jsem dorazil na univerzitu, byl jsem nadšený, protože jsem se nemohl dočkat, až se začnu učit o nové kultuře, která mě tak zajímala. Miloval jsem poznávání České republiky v historii a vždy jsem byl tak zvědavý, abych o ní prozkoumal více.


Děkujeme za rozhovor!

PELICAN & FelixJak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup